2 Malzemeyle Banyo Temizleyici Yapımı

2 Malzemeyle Banyo Temizleyici Yapımı hepimiz için çok sevimsiz gelen bir işi kolaylaştırıyor. Hiç kimse banyo temizlemek istemez, hepimiz bu işi mümkün olduğu kadar ertelemeye çalışırız.

Sağlığımızı tehlikeye atan kimyasal ürünler kullanmaktansa evde çok kolay iki malzemeyle banyo temizleyici yapabiliriz. Banyolarda kullanılan kimyasal malzemeler sıcak suyla temas edince reaksiyona geçerek hem bizim hem de çocuklarımızın sağlığına zarar verebilir.

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

  • Bir Çay Bardağı Elma Sirkesi
  • Bir Çay Bardağı Sıvı Sabun
  • Temiz bir bez
  • Sprey Şişesi

2 Malzemeyle Banyo Temizleyici Yapımı:

Elma sirkesi 3 dakika boyunca ısıtılır. Isıtılan elma sirkesi şişeye boşaltılır. Üzerine sıvı sabun boşaltılır. İki malzeme iyice karışana kadar çalkalanır.

Malzemeler karıştıktan sonra fayanslara sıkılır. İşe yaraması için bir dakika beklendikten sonra temiz bir bezle silinir. Kolay gelsin 🙂

Bu karışım lavabo gibi seramik yüzeylerde kullanılabilir.

2 Malzemeyle Banyo Temizleyici Yapımı

Yalnızca iki malzeme kullanacağınız bu tarif ile banyo seramiklerinizi kolayca temizleyebilecek ve bu sırada sağlığınıza zarar vermeyeceksiniz. Kimyasal malzemelerin banyoda kullanılması diğer alanlarda kullanılmasından çok daha zararlı olabilir. Çünkü banyoda oluşan buhar ve sürekli sıcak su kullanımı temizleyicilerdeki kimyasalların tepkimeye girmesine sebep olabilir.

Siz de denediğiniz Evde Kendin Yap tariflerinin sonuçlarını ve çektiğiniz fotoğraflarını facebook sayfamız üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Evde Kendin Yap olarak sizler için severek kullanacağınız çok faydalı tarifler paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir