Çocuklar için Hafıza Oyunu Yapımı

Çocuklar için Hafıza Oyunu Yapımı çok ekonomiktir. Kullandığınız süt kartonlarının kapaklarını biriktirin. Yeterli sayıya ulaştığında bu kapakları öğretici bir oyuna dönüştürün.

Özellikle küçük yaşlarda hafıza oyunları oynamak çocuğunuz büyüdüğünde de kuvvetli hafızası olmasını sağlar. Siz de yavrularınızı hem eğlendiren hem de öğreten oyunlarla büyütebilirsiniz. Üstelik bunun için pahalı oyunlar satın almanıza gerek de yok. Birkaç malzemeyle çok faydasını göreceğiniz bir hafıza oyunu hazırlamanız mümkün.

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

  • Süt Şişesi Kapakları
  • Eşleştirmek için Meyve Resimleri
  • Karton
  • Yapıştırıcı

Çocuklar için Hafıza Oyunu Yapılışı:

Kartonun üzerine meyve resimleri yapıştırılır. Her meyveden ikişer tane resim olması gerekiyor. İsterseniz oyunun zorluğunu arttırmak için eşi olmayan meyve resimleri de yapıştırabilirsiniz.

Meyve resimlerinin üzerine süt şişesi kapakları yapıştırılır. Kapakların açılır-kapanır kapaklardan olması gerekiyor.

İki ya da daha fazla çocuk sırayla ikişer kapak açar. Aynı meyveyi bulanlar bir sayı kazanır. Skor tutmak için kağıt-kalem bulundurabilir ya da eşleştiren çocuğa bir fasulye, şeker gibi bir malzeme verebilirsiniz. İyi Eğlenceler!

Çocukların seviyesine göre zorluğunu ayarlayabilirsiniz. Küçük yaşlardaki çocuklar kapakları açıp kapatarak motor becerilerini de geliştirmiş olurlar.

Çocuklar için Hafıza Oyunu

Çocuklarınız için eğlenceli bir hafıza oyunu hazırlayarak siz de eğlenirken öğreten anne-babalardan olabilirsiniz. Bu ve bunun gibi basit oyunlarla çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Siz de denediğiniz oyunları facebook sayfamız üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Evde Kendin Yap olarak çocuklarınız için eğlenceli ve öğretici oyunlar paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir