Çoraptan Oyuncak Yapımı

Çoraptan Oyuncak Yapımı ile siz de çocuğunuzun oyuncaklarını kendiniz yapabilirsiniz. Küçük çocuklarınız için kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi eğer makas kullanabilecek kadar büyük çocuklarınız varsa bu kolay projeyi çocuklarınızla beraber de yapabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

  • 1 Adet Çorap
  • 2 Adet Eldiven (Takım olması gerekmiyor.)
  • Elyaf
  • 3 Adet Düğme
  • Kurdela
  • İğne – İplik

Çoraptan Oyuncak Yapımı:

Eğer çorabınız kısa bir pantolon çorabı değil ise, bilekten yukarısını kesin. Çorabı elyaf ile doldurun. Açık olan kısmı iğneleyin. İğnelediğiniz kısım oyuncağın baş kısmı olacak.

Boyun kısmını oluşturmaya başlayabiliriz. Çorabın üçte birlik kısmından bir ip ile sarın ve bağlayarak biraz daraltın. Yani iğnelediğiniz kısma yakın olarak bir ip ile çorabın etrafını sarıp bağlayın. Daha sonra üzerine kurdelayı bir atkı gibi takabilirsiniz. Çorabın topuk kısmı oyuncağınızın başının arkası olacak.

Kol ve bacakları oluşturmak için eldivenlerden ikişer parmak kesin. Bu parmakları elyaf ile doldurun. Oyuncağın üzerinde kol ve bacakların gelecekleri kısımları işaretleyin. Parmaklardan biraz daha dar olacak şekilde çorabı kesin ve parmakları çorabın içine sokarak dikin.

Kulakları yapmak için eldivenden iki parmak daha kesin. Parmaklar kulak için fazla büyük olacaktır, bu yüzden kenarlarını içten dikerek biraz küçültün. Kulak için olan parmakları elyaf ile doldurmayın. Oyuncağınızın baş kısmındaki iğneyi çıkararak kulakları içeri sokun ve dikin.

Gözler ve ağız için birer düğme dikin. Eğer isterseniz boncuklarla da süsleyebilirsiniz. Desensiz bir çorap kullanıyorsanız keçeli kalemler ile ağız-burun-göz çizmeyi de deneyebilirsiniz. Farklı surat ifadeleri bulunan farklı oyuncaklar da yapabilirsiniz.

Çoraptan Oyuncak Yapımı-evdekendinyapSiz de denediğiniz Evde Kendin Yap projelerini facebook sayfamız üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Evde Kendin Yap olarak sizler için eğlenceli, pratik ve ekonomik kendin yap projeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir