Dikişsiz Çanta Yapımı

Dikişsiz Çanta Yapımı çocuklarınızla beraber ya da çocuklarınız için de yapabileceğiniz çok eğlenceli bir proje. Farklı kumaşlarla farklı büyüklükte çantalar yaparak ister dışarıda el çantası olarak, ister evde dağınık duran ıvır-zıvırlarınızı toparlamak için kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

  • Kalın Bir Kumaş ya da Deri
  • Delgeç (Makasla da delebilirsiniz)
  • İnce Halat
  • 2 Adet Yüzük

Dikişsiz Çanta Yapımı:

İnce halat kullanmak yerine kurdela, kumaş ya da yün ile örgü yapıp bu örgüyü kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yüzük yerine de anahtarlıklarda olan halkalardan da kullanabilirsiniz

Çantanızın olmasını istediğiniz büyüklüğe göre kumaşın ölçüsünü ayarlayabilirsiniz.

Kumaşı yuvarlak olacak şekilde kesiyoruz. Birkaç santim içeriden beş santim aralıklarla delgeç yardımıyla deliyoruz.

Dikişsiz Çanta Yapımı

Bu deliklerden halatımızı geçiriyoruz. Karşılıklı iki tarafta delikten geçirmeden önce birer yüzük geçiriyoruz. Bittiğinde halatımızın uçlarını bağlıyoruz.

Sonra bu uçları çekerek çantamıza formunu veriyoruz. Daha sonra ince halatımızın uçlarını birbirine iki düğümle bağlıyoruz, böylece çantamızın açıklığı sabitlenmiş oluyor. Halatı bağlamadan önce uygun bir kolye ya da anahtarlık geçirerek çantanızı daha da kişiselleştirebilirsiniz.

Dikişsiz Çanta Yapımı

Başka bir ince halatı çantaya taktığımız yüzüklerden geçirerek iki taraftan da ikişer kez bağlıyoruz. Bu halat çantayı takmamız ve taşımamız için olacak.  Buna göre isterseniz omuzdan asmak için uzun bir halat kullanabilirsiniz.

evde kendin yap çanta

İsterseniz halatı yalnızca yan tarafları oluşturacak olan birkaç delikten geçirerek çekebilir, ortada kalacak deliklerden bir kurdela geçirerek süs yapabilirsiniz.

evde kendin çanta yap

Çantanızın üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İyi eğlenceler!

Siz de denediğiniz Evde Kendin Yap projelerinin fotoğraflarını çekerek facebook sayfamız üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Evde Kendin Yap sitesi olarak pratik ve kullanışlı projeleri sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

Bir adet yorum yapıldı: “Dikişsiz Çanta Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir