Süt Kartonundan Bozuk Para Çantası Yapımı

Süt Kartonundan Bozuk Para Çantası Yapımı çocuklarınızdan da yardım alabileceğiniz oldukça ekonomik bir geri dönüşüm projesidir. Süt içtikleri kartonun bozuk para cüzdanına dönüşümünü izlemek çocuklarınıza geri dönüşüm yapmayı sevdirebilir.

Siz de çocuklarınıza dünyamızı korumak için atılan en küçük adımın bile çok değerli olduğunu öğretmek istiyorsanız çeşitli geri dönüşüm projelerine onları da dahil edebilirsiniz. Küçük bir çantayı kendi elleriyle yapmış olmak onlar için de sizin için de çok değerli olacaktır.

İhtiyacınız Olan Malzemeler:

  • 1 Adet Süt Kartonu
  • Maket Bıçağı

Süt Kartonundan Bozuk Para Çantası Yapımı:

Süt kartonumuzun kapağını atmayalım, bu kapak cüzdanımızın düğmesi olarak işlev kazanacak. Kartonumuzun en üstündeki yeri fotoğrafta görüldüğü gibi kesip çıkarıyoruz.

Süt Kartonundan Bozuk Para Çantası Yapımı

Kartonumuzun arka yüzündeki iki birleşme yerini de fotoğraftaki gibi kesiyoruz. Keserken kartonun tabanına doğru tamamen kesiyoruz ve kartonu açıyoruz. İki parçayı birbirinden ayırıyoruz.

geri dönüşüm

Yine fotoğrafta görünen şekli bir kağıda çiziyoruz.

süt kartonuyla geri dönüşüm

Bu kağıdı kartonun üst tarafına yerleştirerek kenarlarını kesiyoruz. Kartonun süt dökülen deliğinin tam karşısına denk gelecek şekilde bir delik kesiyoruz.

kendin yap projeleriçocuklar için kendin yap etkinlik

Kolay katlanması için iki deliğin bittiği yerlerden ikişer paralel çizgi oluşturuyoruz ve noktaların olduğu yerleri yazmayan bir kalemle çiziyoruz. İşaretlediğimiz bu yerlerden kartonumuzu katlıyoruz.

kendin yap fikirleri bozuk para çantası projesi

Katlandığında kestiğimiz delik kartonun kendi deliğine kapanmalı. Sonra süt kartonunun kapağıyla kapatabiliriz. Eğer isterseniz çocuklarınızın takması için askı yapabilirsiniz. Cüzdanınızın üzerine istediğiniz gibi boncuklar yapıştırarak da süsleyebilirsiniz.

kolay çanta yapımı

Siz de denediğiniz Evde Kendin Yap fikirlerini facebook sayfamız üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Evde Kendin Yap olarak siz ve çocuklarınız için ekonomik ve pratik kendin yap fikirleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir