Elma Şekeri Tarifi

Evde Kendin Yap’ta pratik ve leziz tarifler paylaşmaya devam ediyoruz. Şekerlemeler sağlıklı atıştırmalıklar değildir. Fakat içinde ne olduğunu bilmek ve en azından daha sağlıklı hale getirmek için Evde Kendiniz Yapın. Elma Şekeri çocukların en sevdiği ve biz anne babalarınsa pek güvenmediği yiyeceklerdendir. Şekerli olduğu için çocukların fazla tüketmemesi gerekse de arada bir çocuğunuz için hazırlayıp onu mutlu edebileceğiniz Elma Şekerlerini de Evde Kendiniz Yapın.

Elma Şekeri için Malzemeler

  • 3 adet elma
  • 3 su bardağı toz şeker
  • 2 su bardağı su
  • Yarım limonun suyu
  • Kırmızı gıda boyası
  • Tahta çubuklar

Elma Şekeri Tarifi Hazırlanışı

Boyutlarına göre daha fazla elma da kullanabilirsiniz. Elmaları yıkayın ve iyice kurulayın. Saplarını koparıp yerine tahta çubukları takın. Daha sağlam olması için iki adet de çubuk takabilirsiniz. Buzdolabına kaldırın.

Bir tencereye şekeri ve suyu koyun ve kaynatıp şekeri iyice eritin. Kaynayınca limon suyunu ekleyin. Limon suyunun peşine, kullandığınız gıda boyasına göre renk verecek kadar gıda boyası ekleyin. Sıvı gıda boyası için 2-3 damla yeterli olacaktır. İyice karıştırın ve kıvamı olunca ocaktan alın.

İPUCU: Şekerin doğru kıvamda eridiğini ve hazır olduğunu anlamak için, bir çay bardağı suyun içine bir kaç damla şerbetinizden damlatın. Eğer dağılmıyor ve katılaşıyorsa hazır demektir.

Buzdolabında soğuttuğumuz elmaları, eğer nemliyse kurulayıp, şekerin içine batırın ve kaşık yardımı ile her yerini şekere bulayın. Yağlı kağıt serdiğiniz bir tabak üzerine koyun ve soğumaya bırakın.

Siz de denediğiniz Evde Kendin Yap tariflerimizi facebook sayfamız üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Evde Kendin Yap’ta sağlığınız için doğal tarifler paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir