Portakal ve Limon Şekerlemesi Tarifi

Evde Kendin Yap’ta pratik ve leziz tarifler paylaşmaya devam ediyoruz. Şekerlemeler sağlıklı atıştırmalıklar değildir. Fakat içinde ne olduğunu bilmek ve en azından daha sağlıklı hale getirmek için EvdeKendiniz Yapın. Hazırlayıp saklayabileceğiniz, arkadaşlarınıza kavanozlar içinde hediye edebileceğiniz güzel atıştırmalık şekerlemeler yapın. Portakal ve Limon Şekerlemesi tatlı istediğinizde sizi kurtaracak bir tariftir

Portakal ve Limon Şekerlemesi için Malzemeler

  • 2 adet portakal
  • 2-3 adet limon
  • 3 su bardağı şeker
  • su

Portakal ve Limon Şekerlemesi Hazırlanışı

Portakalların ve limonun kabuklarını dikey olacak şekilde kesin. İçindeki meyve kalıntılarını keserek ince bir kabuk dilimi elde edin. Çok aşırı ince olmamalı. İnce şeritler halinde dilimleyin.

Tencerede yeterli miktarda suyu kaynatın ve şerit kabukları içine atın. Bir kaç dakika kaynadıktan sonra süzün ve tekrar su kaynatıp içine atın. Yine bir taşım kaynattıktan sonra süzün.

Bu sefer tencereye 2.5 su bardağı su ve 2.5 su bardağı şeker koyun ve kaynatın. İçine şerit kabukları atın ve 5-6 dakika kaynatın. Süzün ve bir tepsiye alın. Kabukların üzerine yarım su bardağı şekeri serpin, her yerine bulaşmasını sağlayın. 1 gece kadar dinlendirin ve istediğiniz zaman tüketin.

*Kavanoz içinde saklayın.

Siz de denediğiniz Evde Kendin Yap tariflerimizi facebook sayfamız üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Evde Kendin Yap’ta sağlığınız için doğal tarifler paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir